Odinstalování Mageii

Jak na to

Pokud vás Mageia nepřesvědčila, nebo ji nemůžete správně nainstalovat, zkrátka pokud se jí chcete zbavit. Je to vaše právo a Mageia vám dává i možnost odinstalování. Toto neplatí u každého operačního systému.

Po zazálohování si vašich dat, restartujte počítač s vaším instalačním DVD Mageii a vyberte Záchranný systém, potom, Obnovit zavaděč Windows. Při dalším zavedení budete mít jen Windows bez možnosti volby vašeho operačního systému.

Pro obnovu místa použitého oddíly neboli diskovými oddíly Mageii ve Windows, klepněte na Start → Ovládací panely → Nástroje na správu → Správa počítače → Ukládací prostor → Správa disků pro zpřístupnění spravování oddílů. Oddíly Mageii rozpoznáte, protože jsou označeny jako Neznámé, a též podle velikosti a umístění na disku. Klepněte pravým tlačítkem na tyto oddíly a zvolte Smazat. Prostor bude uvolněn.

Pokud používáte Windows XP, můžete vytvořit nový oddíl a naformátovat jej (FAT32 nebo NTFS). Bude mu přiřazeno písmeno oddílu.

Pokud máte Windows Vista nebo Windows 7, máte o jednu možnost víc, můžete rozšířit existující oddíl, který je vlevo od volného místa. Jsou i jiné nástroje na dělení disku, které můžou být použity, jako je gparted, dostupný jak pro Windows tak pro Linux. Jako obyčejně, při změnách oddílů buďte velmi opatrní a ujistěte se, že všechny důležité věci byly zazálohovány.


CC BY-SA 3.0
Uploaded on 02/10/2016
loading table of contents...