Керування записами користувачів

Встановлення пароля адміністратора (root):

У кожній встановленій системі Mageia варто визначити пароль суперкористувача або адміністратора. Такий пароль у Linux зазвичай має назву пароль root.

Примітка

Під час введення пароля колір позначки щита змінюватиметься з червоного на жовтий, а потім на зелений, залежно від складності пароля. Зелений колір відповідає достатньо складним паролям.

Всі паролі слід вказувати з врахуванням регістру. Краще використовувати у паролі суміш літер (великих і малих), цифр та інших символів.

Введіть користувача

За допомогою цієї панелі ви можете додати користувачів. Кожен користувач має вужчі права доступу, ніж суперкористувач (root), але достатньо прав для перегляду сторінок інтернету, користування офісними програмами, ігор та будь-яких інших завдань, які виконуються звичайним користувачем за комп’ютером.

 • Піктограма

  За допомогою цієї кнопки можна змінити піктограму користувача

 • Справжнє ім’я

  У цьому полі для введення тексту слід вказати справжнє ім’я користувача

 • Реєстраційна назва

  Тут ви можете ввести реєстраційне ім’я користувача або надати змогу drakx використовувати певну версію справжнього імені користувача.

 • Пароль

  Введіть пароль користувача (врахуйте поради, які наведено у зауваженні вище).

  Пароль (ще раз): повторіть введення пароля користувача у цьому полі. DrakX перевірить, чи збігається введений вами повторно пароль з його початковим варіантом.

Примітка

Вміст домашніх каталогів всіх користувачів, записи яких буде створено під час встановлення Mageia, буде захищено від читання і запису (umask=0027)

Ви можете додати всі записи майбутніх користувачів системи на кроці Налаштування - Резюме під час встановлення системи. Для керування записами користувачів виберіть пункт Керування користувачами.

Права доступу до домашніх каталогів, звичайно ж, можна змінити і після завершення встановлення системи.

Додаткові можливості керування записами користувачів

Якщо ви натиснете кнопку Додатково, програма відкриє діалогове вікно, за допомогою якого ви зможете змінити параметри облікового запису, який ви додаєте.

 • Командна оболонка: за допомогою цього спадного списку ви можете змінити командну оболонку, яка використовуватиметься для роботи користувача, обліковий запис якого створено за допомогою попереднього вікна. Можливі такі варіанти: Bash, Dash та Sh.

 • Код користувача: тут ви можете встановити код (ідентифікатор) користувача, обліковий запис якого було додано за допомогою попереднього вікна. Слід вказати номер облікового запису. Не заповнюйте це поле, якщо вам невідомі наслідки ваших дій.

 • Ід. групи: надає вам змогу встановити ідентифікатор групи. Знову ж таки, якщо не певні, не заповнюйте це поле.


CC BY-SA 3.0
Uploaded on 11/03/2021
loading table of contents...