Giriş

NetInstall Kalıp

Tanım

Minimum ISO'lar şunları içerir:

  • 120 MB'den az, bant genişliğiniz DVD indirmek için çok düşükse veya DVD sürücüsü olmayan bir PC'niz varsa yada USB bellekten önyükleme yapamıyorsanız kullanışlıdır.

  • no more than that which is needed to (a) start the DrakX installer and (b) find DrakX-installer-stage2 and other packages that are needed to continue and complete the install.

Gerekli kaynak paketleri bir PC sabit diskinde, yerel bir sürücüde, yerel bir ağda veya Internet'te olabilir.

Kullanılabilirlik

NetInstall medyasının iki versiyonu var:

  • netinstall.iso Özgür olmayan yazılım kullanmamayı tercih edenler için bu ISO sadece özgür yazılım içermektedir.

  • netinstall-nonfree.iso Bu ISO ayrıca ağ aygıtınız, disk denetleyiciniz vb. aygıtlarınız için gerekli olabilecek özgür olmayan sürücüleri içerir.

Her iki sürüm de ayrı 32-bit ve 64-bit ISO'lar biçiminde mevcuttur. Buraya bakın: https://www.mageia.org/downloads/

Hazırlık

İmajı indirdikten sonra, bir CD/DVD'ye yazdırın veya bir USB çubuğa yerleştirmeyi tercih ederseniz, aşağıdaki talimatları izleyin:https://wiki.mageia.org/en/Installation_Media#Dump_Mageia_ISOs_on_an_USB_stick

Kurulum Aşamaları

Kurulum iki aşamada gerçekleştirilir:

  • Aşama 1 Bu, Kurulum öncesi aşamadır. Kurulum için kullanılacak dosyaları içeren ortama erişmek için yöntem ve ayrıntıları sağlamanız gerekecektir. Yöntem bir sunucu içeriyorsa, ağ bağlantısı etkinleştirilecektir. Bu ağ, WEP veya WPA2 şifrelemeli bir WiFi bağlantısı olabilir (bununla birlikte lütfen klavye girişi ile ilgili aşağıdaki Uyarıya dikkat edin).

  • Aşama 2 Bu, kurulum dosyalarına bağlantı kurulduktan sonra otomatik olarak başlayacak olan gerçek Kurulum aşamasıdır.

Not

1. aşama esnasında, Sabit Diskinize hiçbir şey yazılmayacağından, 1. aşamanın herhangi bir noktasında kurulumdan çıkmak güvenlidir. Bunu Ctrl+Alt+Del'e basarak yapabilirsiniz.

İpucu

Günlükleri okumak için Alt+F3 veya yükleyici ekranına dönmek için Alt+F1 kısayollarını kullanabilirsiniz.

Uyarı

DVD veya LiveCD'den yüklemenin aksine, Ağ kurulumunun ilk bölümünde (1. Aşama) bir şeyler yazmanız istenecektir. Ancak bu aşama boyunca klavyeniz Amerikan klavye düzenine göre çalışacaktır. Adlar ve yollar gibi şeyleri girerken karışıklığı önlemek için lütfen bunu aklınızda bulundurun.


CC BY-SA 3.0
Uploaded on 11/03/2021
loading table of contents...