Tarkvara

Andmekandjate valik

Täiendavad paigaldusandmekandjad

Siin on näha juba tuvastatud tarkvarahoidlad. Võite lisada ka teisi allikaid, kust tarkvarapakette hankida, näiteks plaadi pealt või internetist. Allikate valik määrab, milliseid tarkvarapakette saab järgmistel etappidel kasutada.

Võrguallika korral tuleb lisaks ette võtta järgmised sammud:

  1. Valida ja aktiveerida võrk, kui see veel ei tööta.

  2. Valida peegel või määrata URL (esimene kirje). Peegli valimisel saab kasutada kõiki Mageia määratud hoidlaid, sealhulgas mittevaba (Nonfree) ja piirangutega (Tainted) tarkvara ja uuendusi (Updates sisaldavaid hoidlaid. URL-i määrates saab kasutada mõnda konkreetset hoidlat või omaenda NFS-allikat.

Märkus

Kui uuendate 64-bitist paigaldust, milles võib leiduda mõningaid 32-bitiseid rakendusi, on soovitatav sellel ekraanil lisada võrgupeegel, märkides selleks ära mõni pakutud võrguprotokoll. 64-bitise DVD ISO-tõmmis sisaldab ainult 64-bitiseid ja arhitektuurist sõltumatuid (noarch)) tarkvarapakette, mistõttu selle abil ei saa uuendada 32-bitiseid rakendusi. Kuid pärast võrgupeegli lisamist leiab paigaldusprogramm ise sealt üles vajalikud 32-bitised tarkvarapaketid.

Saadaolevad andmekandjad

Siin näeb saadaolevate tarkvarahoidlate nimekirja. Sõltuvalt paigaldamiseks valitud andmekandjast võib saadaval olla ainult osa võimalikke hoidlaid. Hoidlate valik määrab selle, milliseid tarkvarapakette on järgmistel etappidel võimalik paigaldada.

  • Hoidlat Core (tuumiktarkvara) ei saa välja jätta, sest see sisaldab distributsiooni põhikomponente.

  • Hoidla Nonfree (mittevaba tarkvara) sidaldab pakette, mis on küll tasuta, nii et Mageia võib neid levitada, aga sisaldavad kinnise lähtekoodiga tarkvara (sellest ka nimi "mittevaba" ehk "non-free"). Näiteks sisaldab see hoidla nVidia ja AMD graafikakaartide omanduslikke draivereid, mitmesuguste WiFi-kaartide püsivara jms.

  • Hoidla Tainted (piirangutega tarkvara) sisaldab pakette, mis on avaldatud vaba litsentsi all. Peamine põhjus, miks osa tarkvarapakette paigutatakse sellesse hoidlasse, seisab selles, et need võivad rikkuda mõnes riigis kehtivaid patendi- ja autoriõiguseseadusi. Näiteks on siin mitmesuguste heli- ja videofailide esitamiseks vajalikud multimeediakoodekid, kommerts-video-DVD-de esitamiseks vajalikud paketid jms.

Töölaua valimine

Mõned siin langetatud valikud avavad uusi ekraane vastavate täiendavate valikutega.

Pärast valiku(te) langetamist näeb pakettide paigaldamise ajal slaidiseanssi. Sellest saab loobuda, kui klõpsata nupule Üksikasjad.

  • Siin saab valida, kas kasutada KDE Plasma või GNOME töökeskkonda. Mõlemad pakuvad põhjalikku valikut tulusaid rakendusi ja tööriistu.

  • Valige Kohandatud, kui Teile ei meeldi kumbki või kui soovite paigaldada midagi muud kui seda, mis paigaldatakse vaikimisi. LXDE töölaud on näiteks väiksem kui eelmainitud, pakkudes vähem tilu-lilu ja ka vähemat arvu pakette.

Paketigruppide valimine

Paketid on jaotatud gruppidesse, et vajaliku tarkvara valimine oma süsteemi tarbeks oleks hõlpsam. Gruppide nimed on üsna enesestmõistetavad, aga nende kohta pakutakse ka rohkem teavet, kui viite hiirekursori nime kohale.

  • Tööjaam

  • Server

  • Graafiline keskkond

  • Valik paketthaaval: selle valimisel saab pakette käsitsi lisada või eemaldada.

Juhiseid minimaalse paigalduse tegemiseks (nii X'i ja IceWM'iga kui ka ilma nendeta) annab peatükk Minimaalne paigaldus.

Minimaalne paigaldus

Minimaalne paigaldus on mõeldud neile, kel mõlgub Mageia jaoks meeles midagi erilist, näiteks server või spetsiaalne tööjaam. Tõenäoliselt oleks seda mõttekas kasutada koos pakettide ükshaaval valimisega, vt. peatükki Üksikpakettide valimine.

  • Kui paketigruppide ekraanil jätta kõik valimata, saab kasutada minimaalset paigaldust, vt. peatükki Paketigruppide valimine.

    Soovi korral võite samal ekraanil ära märkida valiku Valik paketthaaval.

  • Kui valite niisuguse paigaldamise, saab järgmisel ekraanil (vt allpool ekraanipilti) üht-teist täpsustada, näiteks lasta paigaldada ka dokumentatsioon või X.

    Kui märkida X'iga, paigaldatakse ka kergekaaluline töökeskkond IceWM.

Baasdokumentatsioon tähendab man- ja info-lehekülgi. See sisaldab Linux Documentation Projecti manuaalilehekülgi ja paketi GNU coreutils info-lehekülgi.

Üksikpakettide valimine

Siin saab oma paigaldust kohandada, lisades või eemaldades tarkvarapakette.

Kui olete vajalikud valikud langetanud, võite klõpsata lehekülje allosas disketiikoonile, mis lubab salvestada paketivaliku (seda saab mõistagi salvestada ka USB-pulgale). Hiljem võib sama faili kasutades paigaldada samasuguse paketivaliku mõnda teise süsteemi, klõpsates paigaldamise ajal sama nuppu ja faili laadides.


CC BY-SA 3.0
Uploaded on 02/07/2019
loading table of contents...